אכילה בבית בזמן הקורונה

FavoriteLoadingהוסיפו למחברת מתכונים
מאפינס ירקות עם פטנט!

אכילה בבית בזמן הקורונה

נגיף הקורונה מחייב את כולנו להישאר בבית והמטבח מעולם לא היה נגיש וקרוב כל כך. במיוחד בימים האלו שלפני הפסח, עם כל הרצון שלנו “לחסל” את מאגרי החמץ שנשארו במקפיא. תוסיפו לכל זה ילדים חמודים שנמצאים אצל חלקנו ומבקשים מאיתנו “רק עוד חטיף אחד..”  ומה קיבלנו? אכילה מבולגנת וכמעט בלתי פוסקת לאורך שעות היום והלילה..

מרכיבים:

מאת יעל גרד תזונאית קלינית

הכנות:

אפשר לעבור את התקופה הזו בהצלחה מבחינה תזונתית. נכון, זה לא יהיה פשוט אבל הקפדה על סדר באכילה יכולה להיות מאוד מתגמלת בהמשך ולכן סידרתי לכם מספר עקרונות חשובים בדגש על שלושת ה”ש”:

שעת אכילה- אל תסתובבו כל היום מסביב למטבח. (רמז, שום דבר לא התחדש במזווה, אם עוד לא פיזרתם את הממתקים של משלוחי המנות, הם עדיין שם). כוונו לעצמכם שעון בראש והקפידו להקדיש זמן לארוחה מסודרת פעם בשלוש שעות, בדומה ללו”ז שאליו אתם רגילים כאשר אתם בשיגרה מחוץ לבית.

שינה- אל תתנו לימים בבית לבלבל לכם את שעות העירות והשינה. הקפידו על שינה מספקת. שעות שינה מועטות ועייפות מצטברת ישפיעו לרעה על מנגנון השובע והרעב במשך היום ויביאו לחיפוש אנרגיה חלופית ע”י אכילה. הקפידו לתת מענה מדוייק לכל אחד מהצרכים השונים.

שתייה- עוד רגע הקיץ כאן, זה הזמן לתרגל שתיה מספקת. קחו לכם בקבוק ליטר וחצי שיהיה רק שלכם ושתו אותו לאורך היום, אפשר גם להוסיף נוזלים דרך שתיה של כוסות שתיה חמה- תה או קפה. תתפלאו לראות עד כמה אתם שבעים, רוויים ורגועים יותר.

עד עכשיו דיברנו על הכנסת אנרגיה, אבל מה לגבי הוצאת אנרגיה ופעילות גופנית בתקופה הזו?

פסח קורא לכולנו להתעסק בניקיון הבית. ניקיונות הפסח הן למעשה זמן של פעילות גופנית- במידה ועושים אותם כמו שצריך. חשוב לדעת שבשעת ניקיון לפסח אפשר לשרוף 350-450 קלוריות!

כאשר אתם עולים על הסולם כדי לאבק את הספרים מהמדף העליון, או שוטפים את הרצפה, הקפידו לעשות זאת בגוף אסוף, שרירים מתוחים ותנועה מוקפדת. כך תרוויחו שריפה מקסימלית של קלוריות וגם בית נקי!

ובין ניקיון ארון למגירה, בחרו לכם אימון כושר ביתי מועדף והתמידו בו פעם ביום.

אפשר לצרף בני משפחה נוספים ולהפוך את האימון לזמן איכות משפחתי.

בהצלחה ורק בריאות!

יעל.

4571 צפיות 1 צפיות היום
בואו לבקר באינסטגרם של ניקי ב

קציצות עדשים וירקות אפויות

4
תגובות

  הרשם  
עדכן
סימה

שלום ניקי.
אני לא מצליחה לראות איפה המתכון של התמונה שמופיעה.
אשמח לקישור. תודה רבה

אורטל

תודה
האם יש לך מתכונים למאפי פסח ללא ביצים?